Parlament Europejski wprowadził nowe przepisy, które ograniczą dostępność e-papierosów i e-liquidów! EFVI - Europejska Inicjatywa Swobodnego Chmurzenia zbiera podpisy pod projektem prawnym dotyczącym używania i dostępu do e-papierosów. Zapoznaj się z nią i Podpisz petycje!!!

Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Skład liquidów a zdrowie

Podziękowania / Lubię to za posty
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie Skład liquidów a zdrowie

Nie wiem czy temat już był poruszany (nie znalazłem na forum), a mianowicie chodzi mi o składniki liquidów. W leksykonach jest napisane, że głównym składnikiem jest glikol i wszyscy się skupiają na jego wpływie na zdrowie, a właśnie czytam skład mojego liquidu miętowego:

- orient tabacco absolute
    - Ethyl ecetate
    - Vanilla
    - Menthol
    - BGT
    - spearmint oil
    - Alcohol
    - Propolyne glicol
    - Dodatki smakowe (???)

Czy nie zastanawialiście się czy jakiś wpływ na zdrowie ma regularne wdychanie do płuc tych dodatków? Niektóre nie wiem czym są np. BGT (???). Czy człowiek może sobie "bezkarnie" wdychać przykładową Vanille albo "dodatki smakowe" (cokolwiek się pod tym kryje) i całą resztę? Mi wydaje się trochę niebezpieczne wdychać alcohol albo chociażby orient tabacco.

Czekam na odpowiedzi. osób, które mają jakieś konkretne o tym pojęcie (może jakiś farmaceuta, chemik znajdzie się na forum).

Na Północ Od Stolicy Podziemnej Pomarańczy
    Wpisy
    9
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Temat nie był poruszany w otwartym wątku, ale w Przewodniku można znaleźć wypowiedź StaregoChemika

Cytat Napisał StaryChemik Zobacz post
    Cytat Napisał Piotr_M Zobacz post
    Farsee to bodaj najbardziej "napakowane substancjami" liquidy. Dobrze, że fabryka się do tego przyznaje, ale jakoś to w sumie odstręcza, kiedy się dla porównania przyjrzy składowi np. EcoPure (Intellicig) albo płynów ColinsS. Ostatecznie odszedłem od analogów właśnie ze względu strasznie agresywną chemię. Może StaryChemik wie, co znaczą te nazwy chemiczne, ale ja się ich boję.
    Trzeba jednak przyznać, że Farsee ma liquidy o doskonałych walorach smakowych, zwłaszcza tytoniowe i kawa, i nieźle dymią.

Piotrze - ja podejrzewam, że ten skład to substancje, które mogą się znaleźć w płynie, ale absolutnie nie muszą.
    Wątpię bowiem, aby we wszystkich znajdował się jednocześnie mentol i wanilia, a sam płyn miał w miarę czysty smak tytoniowy.
    To zresztą dość typowa praktyka - w składzie stoi napisane, że czegoś jest <2%, co oznacza, że może być tego składnika dokładnie 0.
    Z przeglądu różnych składów różnych płynów wynika, że tak naprawdę tylko kilka z tych składników występuje typowo w płynach. Są to pochodne pirazyny, które 'podbijają' aromat.
    Jako ciekawostkę mogę dodać, że trimetylopirazyna jest feromonem wydzielanym przez mrówki Aby uprzedzić pytania - do płynów dodawany jest związek syntetyczny - żadna mrówka nie została poświęcona, aby nam się lepiej inhalowało.

Siła Reputacji
    5

Domyślnie

Nasz forumowy chemik ma wolne Jak wróci to pewnie coś napiszę.

@Youki to ja Ci zadam inne pytanie, co obecnie nie jest szkodliwe ?
    Wszystko co jemy, pijemy w mniejszym lub większym stopniu jest szkodliwe.

Jak dobrze poszukasz to większość składników, które jest dodawane do liquidu, znajduje się w jedzeniu, zobacz co dodają do fastfood - np. taki shake, odjąć kilka składników, dodać bazę i można inhalować
    14.03.2014r. PXE zerwał z nałogiem :} EP schowany do szafy...
    Wirtualny Hel

Siła Reputacji
    5

Domyślnie

Zastanawiam czy te składniki przypadkiem nie będą się odkładać w płucach, czy są wchłaniane czy będą się zbierać jak smoła ze zwykłych fajek. Dobrze wiedzieć

Siła Reputacji
    5

Domyślnie

Czas pokaże, teraz możemy sobie jedynie "gdybać" o możliwej szkodliwości.
    Może kiedyś doczekamy się badań
    Na pocieszenie mogę Ci napisać, że te składniki są dodawane w śladowych ilościach, to tak ja te teksty z opakowań - Czekolada orzechowa "produkt może zawierać śladowe ilości orzechów"

Tak więc czas pokaże, mam nadzieje, że nie wyrośnie mi trzecia ręka, lub nie odpadnie... (Panowie wiedzą)

Tak czy inaczej, wszystko jest dla ludzi, ale trzeba zachować rozsądek i umiar.
    Czas pokaże...
    14.03.2014r. PXE zerwał z nałogiem :} EP schowany do szafy...
    Wirtualny Hel

Siła Reputacji
    2

Domyślnie Odp: Skład liquidów a zdrowie

Odkopie, wybaczcie.

Czytając na wiki o glikolu, składniku lq trafiłem na jego zastosowanie w cryonice, czyli jak ktoś lubi filmy SciFi..zamrażaniu żywych organizmów

Kto wie może za 20 lat po e-dymieniu będziemy mogli się wybrać na odległą planete przesypiając w zamrażarce podróż (oczywiście z naukowego pkt widzenia bzdura bo najprawdopodobniej jest rozkładany odrazu w organiżmie ale..pomażyć można,,)

|Gliceryna np pomaga w naturalny sposób zrobić to owadom na zime

glikol
    http://www.benbest.com/cryonics/vitrify.html
    gliceryna
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Gliceryna
    Ostatnio edytowane przez k.marcin ; 11-01-2013 o 11:05

Siła Reputacji
    2

Domyślnie Odp: Skład liquidów a zdrowie

witam,
    ciekawym zjawiskiem jest (nie tylko na UK, DE, ale i tu -> PL Forum -> czyli powiedzmy sobie Globalnie) fakt naglego oswiecenia.

Oczywiscie bylem rownierz skeptykiem co do e-papierosa. (... temat rzeka ...)

Wracajac do tematu:

- Kto z nas zastanawial sie kiedys (byl tak dociekliwy) i zwracal sie do (Lekarza, Rodzicow, ... znajomych, ...) ... czy tez kogos (Forum -hihihi)
    z zapytaniem czy palenie (analogow) jest szkodliwe?

- Kogo z nas interesowalo kiedys, jakie szkodliwe (analoga) substancje wdychalismy?

No tak, jest szkodliwe - wiem ...

Naraz, (po przejsciu, albo i przed; na e-papierosa) szukamy "dziury w calym".

Hm....m

pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Antek_01 ; 12-01-2013 o 03:53

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)