Parlament Europejski wprowadził nowe przepisy, które ograniczą dostępność e-papierosów i e-liquidów! EFVI - Europejska Inicjatywa Swobodnego Chmurzenia zbiera podpisy pod projektem prawnym dotyczącym używania i dostępu do e-papierosów. Zapoznaj się z nią i Podpisz petycje!!!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 27

Temat: Ile nikotyny dostarcza jedno "e-zaciągnięcie "

Podziękowania / Lubię to za posty
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie Ile nikotyny dostarcza jedno "e-zaciągnięcie "

witam.
    Nurtuje mnie ta kwestia. Mianowicie pale papierosy od 28 lat /paczka/"lajty"( niebieskie)
    Paląc e- papierosa mam moc wkładu "medium"11mg nikotyna i zaciągnięcie powoduje u mnie dużego kopa,a nawet kołatanie serca ,czy też niepokój.Praktycznie wystarcza 1 zaciągnięcie ,aby po ok 1-2 sek wystąpił " kop"
    Po analogu tego uczucia nie ma. Wyciągam z tego następujące wnioski :

Odczytuje z paczki napisane na paczce papierosów 1 ( jeden) papieros zawiera 0,5 mg nikotyny.

Na jednego papierosa dla uproszczenia przyjmuje 10-12 zaciągnięć czyli jedno zaciągnięcie 0,05 mg nikotyny.Pomiędzy zaciągnięciami jest przyjmuje 10-15 sek przerwy ,a poza tym połowa dymu ulatuje...
    Czyli można przyjąć że jedno zaciągnięcie sie zwykłym papierosem to 0,025 mg rozłożone w czasie 2 minut spalania rolki tytoniu

A teraz analogicznie przyjmuje liquid średni 11 mg
    W czasie jednego pociągnięcia spalam właśnie te 11 mg !!! ( przecież jedna kropla/nie ważne (duża ,czy malutka) płynu zawiera taką wartość) zakładam,że połowa dymu z E- papierosa ulatuje czyli przyjmuje jednorazowo 5,5 mg nikotyny !!!
    Czyli tak jakby jednorazowo spalić 10 tradycyjnych papierosów o mocy 0,5w ciągu sekundy!!!

Prawdopodobnie to jest przyczyną tzw."kopa" I to jest przyczyną ,że jako wieloooooletni palacz odczuwam takie działanie e-papierosa. Jedno zaciągnięcie e-papierosem wystarcza mi na ok 1 godz...
    Czy wobec tego należy rozcięcić nawet najsłabszy liquid np 6 mg aż dziesięciokrotnie???? aby otrzymać np 0,6 mg nikotyny i wtedy zaciągać sie kilkakkrotnie-podobnie do palenia analoga

Co szanowni forumowicze o tym sądzą.... Czy moje rozumowanie jest logiczne? A jeżeli się mylę to proszę o Wasze zdanie na ten temat

// judge : kolor czerwony zarezerwowany jest dla moderatorów i administratorów

Na Północ Od Stolicy Podziemnej Pomarańczy
    Wpisy
    9
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Może wpis na blogu StaregoChemika rozwieje część Twoich wątpliwości Nikotyna

scob Guest

Domyślnie

Cytat Napisał Lemur Zobacz post
    (...)
    A teraz analogicznie przyjmuje liquid średni 11 mg
    W czasie jednego pociągnięcia spalam właśnie te 11 mg !!! ( przecież jedna kropla/nie ważne (duża ,czy malutka) płynu zawiera taką wartość) zakładam,że połowa dymu z E- papierosa ulatuje czyli przyjmuje jednorazowo 5,5 mg nikotyny !!!
    Czyli tak jakby jednorazowo spalić 10 tradycyjnych papierosów o mocy 0,5w ciągu sekundy!!!

Co szanowni forumowicze o tym sądzą.... Czy moje rozumowanie jest logiczne? A jeżeli się mylę to proszę o Wasze zdanie na ten temat
    Nie. Jest wręcz nielogiczne (sam się zmoderowałem ) Stężenie nikotyny w liquidzie to ilość niko w jednym gramie/mililitrze płynu.
    Zaczynam się bać - jak statystyczny obywatel by odczytywał "normalny" zapis - czyli 1,1%..

Nie robiąc skomplikowanych wyliczeń - i przyjmując 100-150 'machów' z mililitra - przyjmij sobie ciut mniej niż 0,1 mg nikotyny 'per macha' przy liquidzie o 'mocy' 1,1% jaką wspominasz - czyli +-2x więcej niż z 'analogowego' papierosa. Stąd wiekszy 'kop'.

Siła Reputacji
    5

Domyślnie

dzięki ..przeczytałem artykuły "starego chemika" bardzo ciekawe i dobrze napisane. Rzeczywiście pomyliłem się w obliczeniach. ( wcześniej nie czytalem artykułów Starego Chemika) Likquid 11 mg to 1,1 stężenia%.... ( tak podaje Chemik).... Czyli w moich "obliczeniach" robię korektę... Jedno/dwa zaciągnięcie sie to spalony 1 papieros..a nie 10 szt... Moc płynu odpowiada faktycznie odpowiada 1 papierosowi 0,5 mg/szt Tak jest napisane na paczce... Pozostaje jednak to ,że jednorazowo,zaciągając się przyjmuje 0,5mg/nikotyny.A w tradycyjnym papierosie .to 0,5 mg/nikotyny spalam w 2-3 min a jednorazowa dawka jest 10x mniejsza

ps. Rozcieńczam wkład. Położyłem nasyconą watke na wierzch dłoni i prawdą też jest to ,że zadziałała nikotyna przez skóre po 2 sek. NIe trzeba palić,wystarczy kropla na wierzch dłonia )))) ( z przymrożeniem oka )

Wpisy
    8
    Siła Reputacji
    6

Domyślnie

Likquid 11 mg to 1,1 stężenia%.... ( tak podaje Chemik).... Czyli w moich "obliczeniach" robię korektę... Jedno/dwa zaciągnięcie sie to spalony 1 papieros..a nie 10 szt... Moc płynu odpowiada faktycznie odpowiada 1 papierosowi 0,5 mg/szt Tak jest napisane na paczce... Pozostaje jednak to ,że jednorazowo,zaciągając się przyjmuje 0,5mg/nikotyny.A w tradycyjnym papierosie .to 0,5 mg/nikotyny spalam w 2-3 min a jednorazowa dawka jest 10x mniejsza
    Czekaj, Lemur... źle to liczysz. Popatrz:
    moc płynu: 11 mg/ml - odpowiada to 20 kroplom. Tak więc 1 kropla to ok. 0,5 mg. I tu robisz błąd w kalkulacji. Ta 1 kropla to mniej więcej 10-15 "machów", czyli odpowiednik 1 papierosa. Ty zakładasz, że kropla to odpowiednik 1 macha a to by było rzeczywiście nieciekawie.
    Reasumując - jeśli weźmiesz 10 "machów" z płynu o mocy 11 mg/ml to jest to równoważnik 1 analoga o zawartości nikotyny 0,5 mg/sztukę.
    Tę wartość trzeba jednak pomnożyć przez 2, ponieważ w e-fajku prawie cała nikotyna się wchłania, podczas gdy w analogu zwykle ok. 50%.

Teraz bardziej jasne?

Wpisy
    1
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie

ps. Rozcieńczam wkład. Położyłem nasyconą watke na wierzch dłoni i prawdą też jest to ,że zadziałała nikotyna przez skóre po 2 sek. NIe trzeba palić,wystarczy kropla na wierzch dłonia )))) ( z przymrożeniem oka )
    Czyli warto pamiętać o błyskawicznym myciu rąk po zabawach z liquidami , lub używać rękawiczek, lub zmniejszyć częstotliwość epalenia
    Paliłem 46 lat

Gwint 510 i wszystko do niego

Siła Reputacji
    6

Domyślnie

Cytat Napisał eser Zobacz post
    Czyli warto pamiętać o błyskawicznym myciu rąk po zabawach z liquidami , lub używać rękawiczek, lub zmniejszyć częstotliwość epalenia
    Z nikosią trzeba bardzo uważać.
    Używałem kiedyś mocniejszego liquidu i miełam od niego mokrą dłoń.
    Zapomniałem i nie umyłem rąk (rzecz karygodna) i podparłem się dłonią.
    Po pewnym czasie na twarzy był czerwonawy odcisk mojej dłoni (coś na wzór z 4 pancernych i piesa).
    Zeszło, ale uważać trzeba i to bardzo !!!!
    Ostatnio edytowane przez tomba ; 23-01-2010 o 00:30

Siła Reputacji
    5

Domyślnie

no dobra...Stary Chemik.Przyjmuje do wiadomości Twoje wyliczenia...Tylko dlaczego po jednym zaciągnięciu E -papierosem mam uczucie,jakbym spalił z pięc analogów pod rząd????
    Przecież pale od bardzo wielu ,lat.i po wypaleniu analoga nigdy tak mnie nie telepało...Mam obecnie średni wkład,który ,jak wcześniej pisałem rozcieńczyłem. Na pewno plusem jest to ,ze jedno zaciągnięcie sie e -ćmikiem pozwala mi przez następne 2godz nie palić. Udało mi sie dzięki e-papierosowi ,ograniczyć tez spalanie analogów z ok 20szt( przed zakupem E) do 4 szt.... na dobe. Dla mnie to juz jest sukces. A bateria trzyma od początku bez ładowania...

Sorki ,że tak analizuje problem ,ale dla mnie to ważne sprawy ,wszak nikotyna to trucizna a chodzi tu o bezpieczeństwo i zdrowie.

//judge : czerwony tylko moderatorzy i administratorzy mogą używać..
    Ostatnio edytowane przez judge ; 22-01-2010 o 23:14

Wpisy
    1
    Siła Reputacji
    6

Domyślnie

Sorki ,że tak analizuje problem ,ale dla mnie to ważne sprawy ,wszak nikotyna to trucizna a chodzi tu o bezpieczeństwo i zdrowie.
    W związku z tym co napisałeś powyżej w cytowanym fragmencie powinieneś zaprzestać jej przyjmowania.

Osobiście nie wierzę w to co piszesz w tym wątku, stoi to w całkowitej sprzeczności z dostępnymi informacjami na temat nikotyny!

Podałeś, że stosujesz roztwór nikotyny o stężeniu 11mg/mL.
    Co oznacza jak już pisał StaryChemik, że w około 20 kroplach e-liquidu masz 11mg nikotyny. Czyli w jednej kropli masz jej 11mg:20kropli=0.55mg/kroplę.
    Jedna kropla odpowiada mniej więcej 10 zaciągnięciom się. Czyli jedno zaciągnięcie powoduje inhalację 0.055mg nikotyny co stanowi równowartość ok 16% papierosa analogowego o zawartości nikotyny 0.5mg/papierosa.

Położyłem nasyconą watke na wierzch dłoni i prawdą też jest to ,że zadziałała nikotyna przez skóre po 2 sek. NIe trzeba palić,wystarczy kropla na wierzch dłonia )))) ( z przymrożeniem oka )
    To co napisałeś tutaj stoi zaś w absolutnej sprzeczności z anatomią, fizjologią i patofizjologią człowieka!
    Nie wiem co ma oznaczać to przymrożenie oka. Co ma krioterapia w okulistyce do nikotyny?

Jest absolutną bzdurą możliwość działania nikotyny po 2 sekundach. Każdy podręcznik biologii z liceum obrazuje krążenie krwi. Nie każdy obrazuje krążenie limfy. Substancje podawane przez skórę w obszarze dłoni mogą się wchłaniać drogą krwi i/lub chłonki. Obojętnie jak, ale substancja musi trafić do okolicy kąta żylnego. Tworzy go ż. szyjna wewnętrzna i ż. podobojczykowa (tam wpada przewód piersiowy po stronie lewej lub przewód chłonny prawy). Dalej krew płynie ż. ramienno-głowową prawą lub lewą i dociera do ż głównej górnej, później prawy przedsionek, prawa komora, całe krążenie płucne, raz jeszcze do serca, lewy przedsionek, lewa komora, wyrzut na obwód.
    Gdzie miała zadziałać nikotyna w ciągu tych 2 sekund? Bo nie dotarła jeszcze nawet do kąta żylnego.
    Wydaje mi się, ze jesteś osobą bardzo podatną na sugestię.
    Dlatego: adin, dwa, tri, durnot nie piszi!
    Marek Li
    http://forum.e-palarnia.pl/blogs/marek-li/
    Używam tylko IntelliCIG EVOlution z ECOpurem i...
    ...i nie mam zamiaru tego zmieniać!

Siła Reputacji
    5

Domyślnie

Do Marka LI
    To są moje prywatne spostrzeżenia,odnoszące sie do tego jak na mnie zadziałał e- papieros i mało mnie obchodzi to czy wierzysz czy nie. Na mnie właśnie tak zadziałał. Osobiście ,uważam ,że artykuły pisane przez Starego Chemika są świetne,rzetelne, a jego wypowiedzi bardzo kulturalne i wyważone (proponuje abyś się z nimi zapoznał)Nie bedę się z Toba spierał ,czy przez skórę wchłonięcie następuje po 2 sek ,czy po 4 bo nie o to tu chodzi. Ocenianie wypowiedzi innych forumowiczów w stylu "piszesz bzdury,durnoty,jest wysoce nie na miejscu" Forum jest po to aby dzielić się swoimi wątpliwościami,spostrzeżeniami... Uważam ,że każdy człowiek w inny sposób odbiera działanie e- papierosa i każdy ma prawo wypowiedzieć się.Ja wszystkie spostrzeżenia odnoszę do siebie.Nie jestem lekarzem,ani chemikiem więc nie oceniaj mnie z wiedzy medycznej,chemicznej...

więc; ajns pisz o sobie ,a nie o mnie,cwaj pozwól ,że sam będę decydował ,czy podoba mi się przyjmowanie nikotyny ,draj też mogę pisać o twoich postach podobnym językiem - zapewniam Cie ,że umiem)..tylko po co ?

To tyle.. bo musiałam się odnieść do tak niesprawiedliwej i agresywnej wypowiedzi o moim poziomie intelektualnym
    Ostatnio edytowane przez Lemur ; 23-01-2010 o 14:12

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)